Funline Tour Pec-report

08.03.2016

Další zastávka v rámci série dětských dnů na sněhu-tedy Funline Tour 2016 zavítala v sobotu 27.02 do Krkonoš a sice do Pece Pod Sněžkou, která je součástí skiresortu Černá Hora-Pec.  Den plný sportu a zábavy tvořil bohatý program a všichni účastníci především mladších ročníků se mohli aktivně zůčastnit jednotlivých bodů připraveného programu.

První  trať Funline byla v rámci ČR byla realizována v roce 2015 právě v Peci pod Sněžkou na sjezdovce Smrk a se svojí délkou 500m, několika klopenkami a unikátním 8m dlouhým průjezdovým tunelem je zábavným doplňkem pro malé i velké návštěvníky. Nicméně hlavní dění Funline Tour v Peci se odehrávalo především na dojezdu sjezdovky Javor, zde vzniklo stanové městečko s několika stanovišti určenými nejen dětem, ale také dospělým.  

  

Nepřehlídnutelným prvkem letošní Funline Tour v Peci byl závodní kamion týmu KM Racing, se kterým Martin Macík letos absolvoval jakožto nejmladší řidič v této kategorii náročnou Dakarskou Rallye 2016. Návštěvníci Pece si mohli závodní kamion prohlédnout a to i z pohledu řidiče, nechat se s Martinem vyfotit a třeba podepsat v rámci autogramiády, která se těšila velkému zájmu.

 

Mediálním partnerem Funline Tour 2016 je rádio Černá Hora, které do Pece dovezlo nejen dobrou muziku, ale také svůj demo team, který po celý den pořádal soutěže jako Bumber Ball-souboje ve velkých nafukovacích koulích, nebo třeba balónkové soutěže pro nejmenší.

 

Nejmladší účastníci  Funline Tour v Peci mohli využít například Burton Riglet Park, který je zaměřený na výuku základů snowboardingu pro děti od 2-6 let a to pod vedením zkušeného instruktora. Značka Burton současně dovezla testcentrum snowboardů a vázání nejen pro děti, ale také dospělé, kteří měli možnost otestovat kvalitní produkty na svahu či ve snowparku. Další možností jak otestovat kvalitní produkty-tentokrát lyže a lyžařské boty nabídnul dovozce amerického výrobce lyží K2skis, kdy bylo možné otestovat více jak 30 párů modelů aktuální kolekce a nutno podotknout, že technici K2 měli opravdu co dělat po celý den.  

 

Pod patronací místní lyžařské školy Happy Hill Sochor probíhala pro děti v dopoledním a odpoledním bloku zdarma výuka lyžování a snowboardingu pod vedením profesionálních instruktorů. Škola Happy Hill také  na dojezdu sjezdovky postavila malý slalom pro nejmenší, který byl k dispozici po celý den. V rámci výukové části programu probíhala pod patronací Freestyle Area Academy také bezplatná výuka základů freestyle, která probíhala ve fujarku v horní části sjezdovky Javor.

 

Po celý den se po skiareálu v Peci pohyboval také profesionální fotograf a kameraman díky kterým byla pořízena bohatá fotogalerie a také video, které mapuje veškeré dění  na Funline Tour 2016 v Peci.

FUNLINE TOUR 2016-PEC POD SNĚŽKOU from Freestyle Area on Vimeo.

Na závěr velké díky skiresortu Černá Hora-Pec, rádiu Černá Hora a projektu Funline. Dále pak partnerům, jmenovitě pak zástupci distributora značek K2 a Burton, závodnímu týmu KM Racing potažmo Martinu Macíkovi, lyžařské škole a půjčovně Happy Hill Sochor, mediálnímu partneru časopisu Snow a internetovému magazínu Snow.cz