Funline Tour Dolní Morava-report

17.03.2016

Poslední zastávkou série dětských dnů na sněhu Funline Tour 2016 byla Dolní Morava. Den plný sportu a zábavy byl svým programem určen především dětem a jejich rodičům, nicméně na své si přišli naprosto všichni, kteří v neděli 28.02.zavítali do skiareálu Dolní Morava na dojezd sjezdovky U Slona.

Právě na sjezdovce U Slona se nachází novinka sezóny 2015/16 a sice zábavná trať Funline, která je ideální zábavou pro malé i velké návštěvníky tohoto dynamicky rozvíjejícího resortu. Jednotlivé zastávky Funline Tour probíhají právě v resortech, kde jsou tratě Funline realizovány. Trať Funline na Dolní Moravě měří 450m a je tvořena několika klopenkami, terénními vlnami a na závěr trati na všechny čeká průjezd unikátním  8m dlouhým tunelem.  

Hlavní dění zastávky Funline Tour na Dolní Moravě se pak odehrávalo na dojezdu sjezdovky U Slona, zde vzniklo stanové městečko s několika stanovišti. Mediálním partnerem Funline Tour 2016 je rádio Černá Hora, které na Dolní Moravu dovezlo nejen dobrou muziku, ale také svůj demo team s moderátorem, který po celý den pořádal zábavné soutěže jako Bumber Ball, tedy souboje ve velkých nafukovacích koulích pro dospělé návštěvníky, nebo třeba balónkové soutěže pro ty nejmenší.

 

Mladí snowboarďáci  mohli využít Burton Riglet Parku, který je zaměřený na výuku základů snowboardingu pro děti od 2-6 let a to pod vedením zkušeného instruktora.  Nutno podotknout, že Burton Riglet Park zajímal kromě snowboarďáků také mladé lyžaře, kteří hojně vyměňovali lyžáky za snowboardové boty a ostatní vybavení, kterým Burton stánek disponoval.  Po absolvování Burton Riglet Parku každý z účastníků obdržel medaili, památeční diplom, fotografii a další dárky. Značka Burton současně dovezla testcentrum snowboardů a vázání nejen pro děti, ale také dospělé, kteří měli možnost otestovat kvalitní vybavení na svahu či ve snowparku.

 

Další možností jak otestovat kvalitní produkty-tentokrát lyže a lyžařské boty nabídnul dovozce amerického výrobce lyží K2 skis, kdy bylo možné otestovat více jak 30 párů modelů aktuální kolekce a nutno podotknout, že technici K2 měli opravdu po celý den napilno. Podle techniků od K2 se půjčilo více jak 70 párů lyží a návštěvníci si rozhodně jednotlivé modely z aktuální kolekce pochvalovali.

 

Pod patronací místní lyžařské školy Ski Board School probíhala pro děti v dopoledním a odpoledním bloku zdarma výuka lyžování a snowboardingu pod vedením profesionálních instruktorů. Této možnosti využilo spousty dětí, kteří se měli možnost přiučit něčemu novému. Ski Board School současně v horní části sjezdovky U Slona postavila menší slalom, který byl k dispozici všem návštěvníkům po celý den-nešlo o to lámat časové rekordy, ale spíše vyzkoušet jízdu mezi brankami.

 

V rámci výukové části programu probíhala pod patronací Freestyle Area Academy také bezplatná výuka základů freestyle, která probíhala ve funparku ve střední části sjezdovky. Po celý den se po skiareálu pohyboval také profesionální fotograf a kameraman díky kterým byla pořízena bohatá fotogalerie a také video, které mapuje veškeré dění  na Funline Tour 2016 na Dolní Moravě.

FUNLINE TOUR-DOLNÍ MORAVA from Freestyle Area on Vimeo.

Na závěr velké díky skiareálu Dolní Morava, rádiu Černá Hora a projektu zábavných tratí Funline. Dále pak partnerům, jmenovitě pak zástupci distributora značek K2 a Burton, lyžařské škole Ski Board School Dolní Morava, mediálnímu partneru časopisu Snow a internetovému portálu Snow.cz

Přidej se k nám!
ww.facebook.com/funline