Funline Tour 2018

24.01.2018

V pořadí již 4.ročník série zábavných akcí na sněhu Funline Tour 2018 se zaměřením na děti a jejich rodiče letos proběhnou ve skiareálech Lipno, Monínec a Dolní Morava, které jsou zaměřeny právě na rodinné sportovní aktivity. V těchto skiresortech najdete nejen kvalitní sjezdovky, ale také zábavné Funline a ski/snowboard crossové tratě, které budou aktivní součástí programu pro malé i velké.

Program každé ze zastávek budou vždy tvořit soutěže pro dětské lyžaře i snowboardisty jako je měřený cross slalom či závod ve snowparku, bezplatná výuka lyžování a snowboardingu, výuka základů freestyle snowboardingu a freeski pod patronací Temple Store, testování lyží a snowboardů K2, nebo například focení+tisk fotografií a fotokoutek od profesionálů značky Canon a další doprovodný program na sněhu.

K2 skis/K2 snowboarding-testování lyžařského a snowboardového vybavení

Na všech zastávkách bude možnost bezplatného testovaní amerického výrobce lyží K2 skis a snowboardového vybavení K2 snowboarding pro dospělé i děti. Můžete si tak bezplatně otestovat kvalitní all-mountain a freestyle lyže, lyžařské boty, snowboardy a vázání či dětské velikosti snowboardových bot. Profesionální K2 demo team vám nastaví vázání na lyžích i snowboardech a také rád odborně poradí s výběrem vhodného vybavení. Bezplatně testovat můžete po celý den, což je ideální možnost najít vhodné vybavení pro váší úroveň ježdění. Demostánky K2 najdete vždy ve stanovém městečku.

Jak vypadala loňská zastávka Funline Tour 2017 na Dolní Moravě napoví toto video:

Ski/snowboard school-bezplatná výuka klasického snowboardingu a lyžování

Ve spolupráci s profesionály z místních lyžařských škol (Lipno, Monínec, Dolní Morava) proběhnou také bezplatný dopolední výukový blok, kde se pod vedením profesionálního instruktora lyžování a snowboardingu mohou Vaše děti zdokonalit. Výukové bloky budou přizpůsobeny a určeny především dětským zájemcům, kteří již sjedou kopec, zvládají jízdu na vleku, nicméně jakákoliv profesionální rada je vítána. Registrace na výuku klasického snowboardingu a lyžování bude od probíhat ve stanovém městečku v infostánku.

Temple Store-bezplatná výuka freestyle snowboardingu a lyžování

V rámci programu a záštitou partnera sítě prodejen a eshopu Temple Store mohou vaše děti bezplatně v rámci dopoledního programu proniknout do základních freestyle triků na menších překážkách a skocích v místním snowparku. Freestyle snowboarding výuka bude probíhat pod vedením juniorské mistryně Evropy ve freestyle snowboardingu Klárky Janíkové, která má letité zkušenosti díky své sportovní kariéře, ale také schopnost bezpečnou a srozumitelnou formou vysvětlit základy freestyle v praxi přímo ve snowparku. Základy freestyle lyžování bude cachovat Ondra Freeman Svoboda, který se freeski věnuje již několik let. Registrace na výuku freestyle bude probíhat ve stanovém městečku v infostánku.

Jak vypadala loňská zastávka Funline Tour 2017 na Monínci napoví toto video:

Funline ski/snowboard slalomcross závod

Dětský měřený závod na Funline ci crossových tratích, které v sobě kombinují prvky ski/snowboard crossu-tedy klopenné zatáčky, terénní vlny a závěr trati bude tvořit klasický slalom mezi bránami. Celá trať bude měřena časomírou a v tomto případě nepůjde o super závodní disciplínu, ale spíše o zábavu a první zkušenosti pro nezletilé lyžaře a snowboardisty. Startovat se bude v několika kategoriích a pro všechny účastníky budou připraveny diplomy a pro vítěze pak věcné ceny od partnerů Funline Tour 2018. Registrace na v ski/snowboard slalomcross závod bude probíhat ve stanovém městečku v infostánku.

Czech Snowboarding-snowboard závod ve snowparku

V rámci odpoledního programu se bude možné na všech zastávkách Funline Tour 2018 zůčastnit dětského závodu ve snowparku, který je určen klukům i holkám do 17ti let v kategoriích 0-8let, 9-11let,12-14let a 15-17let. Závod je veřejný a může se ho zůčastnit jakýkoliv zájemce, který splňuje věkový limit. Nutno připomenout, že snowboard závody na Lipně a Monínci budou součástí Dětské snowboard série 2018, která je připravována ve spolupráci s Czech Snowboarding. Finalisté celé tour, která má celkem 10 zastávek napříč celou ČR se utkají na finále v Peci pod Sněžkou 10-11.03 a právě na Lipně a Monínci mají všichni zájemci možnost sbírat důležité body. Pro vítěze jednotlivých kategorií budou připraveny opět ceny od našich partnerů.

Jak vypadala loňská zastávka Funline Tour 2017 v Peci pod Sněžkou napoví toto video:

Canon fotokoutek, focení a tisk fotografií 

Partnerem letošní Funline Tour je značka Canon, která na jednotlivé zastávky tour doveze svůj tým profesionálních fotografů, kteří budou dokumentovat jednotlivé části programu. V rámci doprovodného programu se s vašimi dětmi můžete těšit na Canon fotokoutek, kde se můžete nechat netradičně vyfotit Canon profesionály a fotka vám bude posléze zdarma vytištěna na multifunkční Canon tiskárně. Zároveň budou fotografie po jednotlivých zastávkách ke stažení do rodinného alba na úložišti Canon Irista. Canon stánek najdete ve stanovém městečku.

Na závěr bychom rádi poděkolali letošním partnerům Funline Tour, jmenovitě pak skiareálům Lipno, Monínec a Dolní Morava, K2 skis, K2 snowboarding, Temple Store, Canon, Funline.cz, Czech Snowboarding a mediálnímu partnerovi Snow.cz.

FB událost Funline Tour Lipno: https://www.facebook.com/events/395561200885739/

FB událost Funline Tour Monínec: https://www.facebook.com/events/309343846249678/

FB událost Funline Tour Dolní Morava: https://www.facebook.com/events/138293876866041/