Funline Tour 2017-Monínec

15.01.2016

V sobotu 28.01.2017 proběhne ve skiareálu Monínec  zábavný den pro malé i velké lyžaře a snowboardisty. Zastávka na Monínci je součástí Funline Tour 2017, která letos zavítá do několika skiresortů, kde najdete tak jako na Monínci zábavnou trať Funline. V rámci programu, který v sobě kombinuje zábavu a sport se mohou děti a jejich rodiče těšit na několik stanovišť, která nabídnou různé možnosti sportovního vyžití.

Funline trať Monínec

Funline trať Monínec je situována na dojezdu hlavní sjezdovky, takže všichni návštěvníci si mohou zpestřit dojezd ke spodní stanici lanové dráhy. Hlavní doménou ježdění na tratích Funline rozhodně není rychlost a obtížnost triků, ale především zábava pro malé i velké navržená s ohledem na rozdílné zkušenosti a samozřejmě také bezpečnost. Tratě Funline v sobě kombinují prvky mladých olympijských disciplín jako je boardercross či skicross a jednotlivé prvky trati tvoří terénní vlny, klopenky, průjezdový tunel a další zábavné prvky.

Testování lyžařského a snowboardového vybavení K2

Na Monínec dorazí nejnovější testcentrum amerického výrobce lyží K2 skis a snowboardového vybavení K2 snowboarding pro dospělé i děti. Můžete si tak bezplatně otestovat kvalitní lyže, lyžařské boty, snowboardy, snowboardové vázání a dětské velikosti snb bot. Profesionální personál vám také rád poradí s výběrem vhodného vybavení. Testcentrum K2 najdete na terase restaurace M2 na dojezdu hlavní sjezdovky a využívat ho můžete po celou sobotu.

Bezplatná výuka snowboardingu a lyžování

Ve spolupráci s hotelovou ski/snb školou Monínec proběhnou dva bezplatné výukové bloky, kde se pod vedením profesionálního instruktora lyžování a snowboardingu můžou vaše děti zdokonalit.  Výuka bude přizpůsobena především dětským zájemcům a proběhne ve dvou výukových blocích s omezenou kapacitou. Registrace výuky bude probíhat v info stánku na terase restaurace M2. Pro výuku je nutné zakoupení permanentky na hotelový vlek a zajištění transportu pod hotel v horní části skiareálu (Pozor-omezená kapacita parkingu pod hotelem, možno samozřejmě také využít lanovou dráhu).

Bezplatná výuka freestyle snowboardingu

Dva výukové bloky freestyle snowboardingu pod vedením juniorské mistryně Evropy Klárky Janíkové proběhnou ve snowparku Monínec, který najdete kousek od horní stanice lanovky. Opět se bude jednat o dopolední a odpolední výukový blok s omezenou kapacitou. Registrace v info stánku na terase restaurace M2, nutné zakoupit platnou permanentku.

Dětský ski/snb slalom

Měřený dětský slalom proběhne na sjezdovce pod hotelem Monínec a v tomto případě nepůjde o super závodní disciplínu, ale spíše o zábavu a první zkušenosti pro nezletilé lyžaře a snowboardisty. Každý z účastníků obdrží diplom a nejlepší čas z řad snowboardistů a lyžařů pak obdrží věcné ceny od partnerů akce. Registrace nutná v infostánku na terase restaurace M2.

Dětský snowboard závod ve snowparku

V rámci odpoledního programu se bude možné zůčastnit závodu ve snowparku na Monínci. Nejzajímavější triky budou odměněny věcnými cenami od partnerů akce, závod je určen pro všechny zájemce do 18ti let. Registrace nutná v info stánku na terase restaurace M2.

Focení+tisk fotografií a video

V rámci celého dne a jednotlivých stanovišť se bude po skiareálu Monínec pohybovat profesionální fotograf, který bude k dispozici malým i velkým návštěvníkům. Po dohodě se můžete nechat zvěčnit při výuce, ve snowparku nebo třeba při průjezdu slalomem či tratí Funline. Součástí profesionálního focení pak bude možnost bezplatného tisku vašich fotografií přímo ve stanovém městečku. Po celý den se budou po skiareálu Monínec pohybovat také profesionální kameramani, takže se můžete těšit na také na video z Funline Tour Monínec na kterou Vás srdečně zveme.

Načasování akce a umístění stanovišť

09.00-16.00      testcentrum K2                   terasa restaurace M2
09.00-16.00      infostánek akce                  terasa restaurace M2
10.30-11.30      výuka ski/snb                     sjezdovka pod hotelem Monínec
10.30-11.30      výuka freestyle snb             snowpark Monínec (horní stanice lanovky)
12.30-13.30      výuka ski/snb                     sjezdovka pod hotelem Monínec
12.30-13.30      výuka freestyle snb             snowpark Monínec (horní stanice lanovky)
13.30-14.00      ski/snb slalom na čas          sjezdovka pod hotelem Monínec
14.30-15.00      snb závod snowpark            snowpark Monínec (horní stanice lanovky)
15.30                vyhlášení vítězů                 terasa restaurace M2

Více informací najdete: www.funline.cz
facebook.com/ funline.cz